Srpen 2012

l'ennui / nuda

31. srpna 2012 v 14:23 | Emanuela |  les articles
Tohohle jsem se obávala. Poslední dny prázdnin a ono je takhle- prší. Vážně super, teď se tuplem nedá dělat nic jinýho, než koukat do počítače. Když maj v tomhle zapadákově zavřenou i KNIHOVNU! Fakt..to je na zabití.

Docela mě přešla ta superpesimistická nálada. Doufejme, že mě přešla na dlouho, ale ona přichází vždycky večer, mrcha jedna.

Taky jsem se Vás chtěla zeptat, jak se těšíte/netěšíte do školy? Docela se těším na některé spolužáky) I když vím, že za týden budu říkat, že je to banda kreténů (oni jsou a já jsem jejcih hrdou součástí...teda aspoň myslím).

partout / všude

30. srpna 2012 v 20:40 | Emanuela |  les articles
Škola. Hnusí se mi ta představa po shlédnutí našeho rozvrhu, který nám byl zveřejněn. Bože, času bude minimum, na všechno. Paráda! (ironie).
Na jednu stranu je to fajn...jo, vážně. Nebudu mít tolik času přemýšlet nad tím, jak těch pár hodin s někým, koho vážně nemůžu dostat z hlavy, bylo úžasných, a že se to nejspíš už BOHUŽEL nebude opakovat. Alespoň na na živo, a to dlouho. Přeci jenom, vzdálenost je opravdu velká. Vidíte to? (Jo, vidíte). Chtěla jsem se rozpovídat o školnim roce a zase jsem sklouzla k tomu, jak dlouho ho neuvidím a jak strašně mi chybí.
Školní rok bude teda hooodně časově náročný, přesněji- volnočasově. Tento rok musím opravdu zabrat (říkám si to dlouho, ale furt nějak ne a ne to splnit). Tak snad letos už vážně začnu. Ale kecy, zase si to tu jen nalhávám. Nebo ne? :D Kdo ví.

Víte, přemýšlím (ano, vážně!), co když doopravdy nastane ten konec světa. Jo, vim, že polovina lidí na to nevěří, ale já tomu věřím a poslední rok jsem v to doufala. Jenže, co když se to vážně uskuteční a já už ho NIKDY neuvidím? Vážně nevydržim na konverzacích typu : pozdrav, jak se máš, co děláš,...miss you, bye. To prostě nejde. Dřív jsem si myslela, dokud jsem to sama neprožívala, že běz někoho, koho chcete mít tak strašně moc blízko sebe vydržíte, ale není to pravda. V hlavě nemám nic jinýho. "Časem to přejde". Jenže chci, aby to přešlo? Nechci, musim myslet na to dobrý! Takže STOP tomuhle pesimistickýmu články a hurá na článek "Určitěseuvidímevezmemesebudememítdětiabudemvelkášťastnárodina".

de la vitesse / v rychlosti...

29. srpna 2012 v 17:38 | Emanuela |  les articles
Stručně, rychle, jasně.
Strašně ráda bych tu napsala sáhodlouhý sloh, obsažený minimem gramatických chyb, ale nemohu se k tomu odhodlat, protože všechno by v těchto chvílích bylo přehnaně pesimistický a lidi by se měli radovat..nebo ne?
Ozvu se, slibuju. Jen nevím kdy, je toho moc

le troisième chanson / třetí píseň

25. srpna 2012 v 19:37 | Emanuela |  les chansons
Bože, miluju tu písničku. Můžu jí poslouchat furt dokola a vím, že mě neomrzí. Stejně jako ty..."Miss you" je slabý slovo,
strašně moc.


loin / daleko

24. srpna 2012 v 22:20 | Emanuela |  les articles
Ošklivý číslo. Strašně moc nemám ráda čísla. Za všechno můžou čísla. Za čas odletu, za vzdálenost mezi lidmi..Nepřežiju hodiny matiky!

Zase jsem se tu chvíli neukázala. Né, že by bylo co dělat (neni). Ale tak furt pobíhám mezi webovejma stránkama a skypem a volám s nim, kdykoliv je to možný. Nebo si píšem. Je to jediný, co teď můžu, když je ode mě tak strašně daleko.
Všichni do mě burácej se školou. Netěšim se tam, ale pár lidí už bych vidět klidně mohla. Jenže nebude čas na nic. V tejdnu budu vytížená školou, o víkendech zápasy. Už to vidím, jak se budu učit po nocích a dostávat špatný známky. NE! Budu se učit hezky odpoledne, večer si pudeš na skype nebo na vk. Ani nevim, proč to sem píšu. Jdi se zahrabat
Je strašně strašný, že někoho znáte fakt strašnou chvilku a vy víte, že Vám bude chybět jako něco. Je taky strašně strašný, jak rychle dokážete s někym zapomenout na někoho, s kým jste se zabývali strašně dlouho. Je to takovej kolotoč. Kolotoč, kdy je ze začátku všechno dokonalý a pak už to jede jenom a jenom dolů, pak se to zase vyveze nahoru a pak zase a zase a zase... Proč to nahoře nemůžu zastavit? Protože to by nebylo ošklivý.

Tak jsem se sem zase trošku vylila a tahle písnička..v sobě skrývá strašně moc pravdy

la confusion / zmatek

20. srpna 2012 v 15:27 | Emanuela |  les articles
Tu písničku jsem vážně nesnášela. Jenže když jí hrajou schválně do kola v dobu, kdy vám bylo strašně fajn, zvyknete si na ní..ne nezvyknete, jste na ní závislý!

Už jsem doma. Od včera, ale nějak jsem neměla sílu sem něco napsat. Událo se toho vážně dost. Kdo by řekl, že člověk zvládne za 5 dní takovou spoustu věcí. Rozvrácené vztahy (což mě ani moc nevadí), dále naopak nové vztahy..
ale ne jen tak ledajaké, těžko poznávat někoho, kdo nemluví vaším jazykem (díky bohu za angličtinu a google translater!).
Jediné co vím je, že mi strašně chybí. Vrátila bych se tam hned. Bylo to úžasný, asi nejlepší z celého toho "výletu".
Říkám si, jestli je ještě někdy uvidím. Strašně moc chci, skype se tomu prostě nevyrovná. Je ohromně deprimující si ani ne za 6 hodin udělat v hlavě takový madlajz, že furt nevím, co chci a všichni se mě na to furt ptají. Ne, zkonkretizovat to nemůžu, někdo z blízkého okolí rád projíždí a nalézá blogy lidí ve svém okolí a pro mě je anonymita nesmírně důležitá))

la beauté / krása

14. srpna 2012 v 21:58 | Emanuela |  les articles
Tak jsem přemýšlela, když jsem na sebe koukala v zrcadle ve výtahu, když jsem jela v !!!!deset večer!!! vynýst koš, jelikož bych jinak nemohla být ráno odvezena na nádraží směrem pryč (viz. předchozí článek), proč je vlastně trendem KRÁSA.
Rozhodně nejsem jedna z těch, obdařená dlouhýma štíhlíma nohama, mírama 90-60-90, či krásnejma dlouhejma vlasama. Jsem ráda, že jsem ráda. Nikdy bych o sobě neprohlásila, že jsem krásná, o tom žádná. Možná, kdyby nebyla Twiggy, bychom dneska všichni byli rádi za "barokní" postavu, nadýchané a objemné vlasy..zejména kudrnáči by to měli snažší a nemuseli by si žehlit vlasy,...víte, nejradši bych v tý době žila. Dnešní svět je takovej tuctovej, úzký džíny, botasky, nebo naopak sukýnky, balerínky...No baroko zrovna ne..ale co taková viktoriánská anglie? hm?

mělo to šmrnc, styl, eleganci...áá, doufám, že jsem v předešlém životě něco takového nosila! bože prosím!!
A tak si řikám, proč není "IN" bejt ošklivý? Ne ošklivý..prostě být svůj. Proč maj všechny holky na hlavě patku, tunu
mejkapu, řasy jako muší nohy, vykulený oči, pozvednutý obočí, nohy do O,..

Mohla bych tady o tom psát romány na desítky a desítky stránek, ale myslim, že bych se rozčílila. Doufám, že kdo pochopil, pochopil a kdo ne a patří mezi "tuctovky" tak ať se sebou začne sakra něco dělat.

le deuxième chanson / druhá píseň

12. srpna 2012 v 10:24 | Emanuela |  les chansons
Ta písnička je taková jemná, ale krásná. Nechápu, jak nějakej kluk může mít tak úžasně čistej hlas..skvost to poslouchat :)

PS: už se mi nelíbí tenhle "design", takovej divnej..takže se nelekejte, budu to tu trošku upravovat :D

le deuxième livre / druhá kniha

10. srpna 2012 v 11:46 | Emanuela |  les livres
Autor: Rachel Hawkins
Dílo: Čarodějnice z Hex Hall

Takové to oddychové čtení, nejdříve se mi do knihy vůbec nechtělo, ale pak jsem jí hltala. I cestou autem (skoro ve tmě), když jsme jeli z kina, jsem si musela svítit mobilem a číst, protože mi zbývalo do přečtení asi 20 stránek a já to prostě musela vědět za každou cenu!

Kniha vypráví o mladé čarodějce Sophie, která svým kouzlením způsobí vážné potíže a je odkázána svým otcem, který pracuje v Radě Prodigia (to jsou všechny nadřpirozené bytosti), na Hex Hall, tzv. "nápravní školu" pro čaroděje, upíry a víly. Sophie bydlí na pokoji s upírkou, zalíbí se jí jeden čaroděj,..prostě "typické" problémy. Ale Sophie řeší i závažnější věci, něco se snaží zaútočit na školu a vraždí čarodějnice, ale ředitelka tomu furt nechce uvěřit..jak to nakonec dopadne? To si přečtěte :P


PS: začínám pracovat na tom příběhu :)

arrêter / stop

10. srpna 2012 v 9:46 | Emanuela |  les articles
Když si dnes přečtu článek, co jsem psala včera, musím si říct, že jsem vážně hloupá :D . Jo, řeknu si, že v tu chvíli jsem to tak cítila, ale příde mi to celé takové dětinské..no nevím.

Knih mám doma celkem požehnáno, ale furt ne a ne začít je číst. A to je musím příští týden vrátit. C'est incroyable

Dnes jsem pročítala pár nově objevených blogů a žasla nad těmi články..vážně pěkné takhle k rannímu/dopolednímu přečtení, jak jste byli ve Vídni, nebo jak pracujete. Je to vážně skvělý takhle "nadhlédnout" i do vašich životů. Škoda,
že u mě se neděje nic zajímavého, třeba bych zaplnila ty nesmyslný články tím.

Tak se zatím mějte :)

l'alcool, les parties / alkohol, večírky

8. srpna 2012 v 23:10 | Emanuela |  les articles
Hennesy-cognac-a-drink-bottle-favim.com-482495_large

já nevím, nikdy jsem v alkoholu ani nějakých "pařbách" nenašla zálibu. Jo, někdo se potřebuje furt vylejvat, nebo rád tancuje, nebo já nevím co, ale já prostě ne, tak proč s tim maj všichni takovej problém? "dostaneš se do náladičky a všechno je směšný"..já se dokážu bavit i bez kolika piv či covšechnochlastáte. tak jsem jiná, nejsem upjatá, ale tak když nechci, je to tak těžký pochopit?


PS: jak to máte vy? ;)

LOL

8. srpna 2012 v 10:31 | Emanuela |  l'inspiration
Včera jsem zkoukla nový film/novou verzi filmu LOL. Viděla jsem tu starší verzi asi před 2-3 lety, byla to francouzská verze a moc se mi líbila :). A nedávno se dostala na internet nová verze s Miley Cyrus, Ashley Greene, Demi Moore a protože mi tyhle herečky vůbec nevadí, docela je mám v oblibě, tak jsem na to včera koukla a musím vám to doporučit :).
Možná si u tooh pobrečíte, já jsem brečela, jak je to dojemný, některý ty scény :)

PS: doufám, že se bude film líbit :))

le première chanson / první píseň

4. srpna 2012 v 17:23 | Emanuela |  les chansons

ta písnička mě uklidňuje. u tý písničky se dá skvěle přemýšlet. u tý písničky se dá dělat skvěle dalších milion věcí. ta písnička je totiž skvělá!

le premier livre / první kniha

4. srpna 2012 v 17:11 | Emanuela |  les livres
Autor: William Shakespeare
Dílo: Bouře

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem jí asi tak za 3 hoďky. Na knížce mě ale zklamala jedna věc, a to ta, že Prospero nedotáhne tu dokonale vymyšlenou pomstu, ke který mu chybí minimální krůček. Jo vím, jsem pesimista, ale tohle tu pomstu a dotáhnutí k tomu utrpení Antonia prostě chtělo. Četl jste jí někdo? Jaký je Váš názor? :))

le premier article / první článek

4. srpna 2012 v 16:01 | Emanuela |  les articles
První články nemají smysl. Absolutně ne. Možná ne, možná jo, jste si všimli, že píšu francouzsky nadpisy. Asi jo, píšu. Nevim proč, ale angličtina je ohraná. Ohranější než písnička od Flo-ridy. Nebo jak se to vlastně píše. Zkrátka teď mě nenapadá, co bych napsala.
Doplnění (10.8.2012)
Emanuela..je zvláštní člověk. Možná zvláštní až tak, že je to tuctový a zvláštní vůbec není.
Někdy jsem prý zlá a moc upřímná, ale víte, proč furt žít v přetvářce a dělat, jak mám toho
a tamtu a tamty ráda, když můžu říct pravdu? Protože v dnešním světě je pravda špatná. Řekneš
pravdu? Jsi odepsán. Zkrátka lži, přetvářka a pomluvy vedou.
Ráda čtu. Mám ráda oddychové čtení, které mám přečtené ani ne za dva dny, ale ráda si přečtu
Shakespeara. Zkrátka z každého soudku něco.